نکات طلایی شارژ گوشی موبایل برای افزایش عمر باتری

You are currently viewing نکات طلایی شارژ گوشی موبایل برای افزایش عمر باتری

 • Post author:مجید نوردوست
 • Post category:آموزش و ترفند
 • Post comments:۲ دیدگاه

فهرست مطالب

 • انواع سوکت شارژ موبایل
 • انواع کابل شارژ موبایل
 • انواع شارژر سامسونگ
 • انواع شارژر شیائومی
 • انواع شارژر آیفون
 • نحوه صحیح اتصال شارژر به گوشی
 • شارژ اولیه گوشی چیست؟
 • نکات مهم درباره شارژ گوشی موبایل
 • آیا امکان شارژ سریع گوشی موبایل وجود دارد؟
 • دلایل شارژ نشدن گوشی موبایل

یکی از مهم‌ترین بخش‌های گوشی هوشمند را می‌توان باتری دستگاه عنوان کرد که نیازمند مراقبت‌های ویژه‌ است. با این که کاربران گوشی‌های هوشمند برای سلامت دستگاه خود ارزش زیادی قائل هستند، اما کاربرانی هم وجود دارند که از هیچ تلاشی برای صدمه زدن به باتری دستگاه دریغ نمی‌کنند؛ به عنوان مثال، استفاده از شارژرهای فاقد کیفیت می‌تواند صدمه غیرقابل جبرانی را به باتری دستگاه وارد کند. شما زمانی می‌توانید از سلامت باتری دستگاه خود اطمینان حاصل کنید که با نکات مهم پیرامون شارژ گوشی‌های موبایل آشنا شوید. ما در این مقاله قصد داریم نحوه صحیح اتصال شارژر به گوشی را آموزش دهیم و همچنین می‌خوایم به این موضوع اشاره کنیم که مراقبت از باتری گوشی سامسونگ به چه صورت انجام می‌شود و بهترین روش شارژ گوشی شیائومی چیست؟ پس قبل از خرید گوشی حتما این مطلب را مطالعه کنید.

انواع سوکت شارژ موبایل

سوکت شارژها انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن‌ها برای دستگاه‌های مختلف طراحی و تولید شده‌اند. بد نیست در ابتدا اشاره‌ای به انواع سوکت شارژهای موبایل داشته باشیم.

سوکت شارژ mini-USB: یک مدل از اتصال استاندارد بوده که بیشتر در گوشی‌های قدیمی و قبل از مطرح شدن سوکت شارژ میکرو USB کاربرد داشته است.

سوکت شارژ میکرو USB: یکی از معروف‌ترین و پرکاربردترین سوکت شارژهایی است که در دستگاه‌های مختلف و گوشی‌های هوشمند اندروید کاربرد دارد. این سوکت شارژ در بیشتر گوشی‌های اندروید یا تبلت‌ها و حتی دستگاه‌های کارت‌خوان قابل مشاهده است.

سوکت شارژ Type-C: یکی از جدیدترین سوکت‌ شارژها برای گوشی‌های هوشمند جدید بوده که توانایی انتقال شارژ با سرعت بالا را دارد. با این که گوشی‌های هوشمند جدید اندروید و حتی به تازگی در محصولات شرکت اپل شاهد چنین سوکت شارژهایی هستیم، اما به نظر می‌رسد جایگزین شدن کامل آن با سوکت شارژ میکرو USB نیازمند گذشت زمان بیشتری خواهد بود.

نکته: در صورتی که با گوشی‌های نوکیا ساده قدیمی سر و کار دارید، قطعا نیازمند شارژر سوزنی خواهید بود. انواع شارژر سوزنی با طرح‌ و اندازه‌های مختلف و متناسب با مدل‌های متفاوت در دسترس قرار دارند و امکان استفاده از آن‌ها وجود دارد.

انواع کابل شارژ موبایل

در بخش قبل به انواع سوکت شارژ موبایل اشاره شد، اما برای شارژ کردن گوشی‌های هوشمند نیازمند کابل شارژ متناسب با سوکت‌ها هم خواهید بود. کابل مناسب یکی از اصول شارژ باتری به حساب می‌آید. در ادامه شما را با انواع گوناگون کابل شارژ موبایل آشنا خواهیم کرد.

کابل شارژ میکرو USB: یکی از رایج‌ترین سوکت شارژهای موبایل مربوط به سوکت میکرو USB بوده که در بیشتر مدل‌های قدیمی اندروید مشاهده می‌شوند و واضح است که پرکاربردترین کابل شارژ هم از نوع میکرو USB است. کابل شارژهای میکرو USB در انواع مختلف و با کیفیت‌های متفاوت برای خرید در دسترس قرار دارند.

کابل شارژ Type-C: گوشی‌های هوشمند جدید اندروید با سوکت شارژهای بزرگتر همراه هستند و با عنوان سوکت‌های Type-C شناخته می‌شوند. همانند مورد قبل، شما برای شارژ کردن این مدل‌ها نیازمند کابل شارژهای Type-C خواهید بود. این کابل‌ها می‌توانند به خوبی و با سرعت قابل قبول، شارژ مجدد دستگاه را انجام دهند.

کابل لایتنینگ: کابل شارژ گوشی‌های آیفون با گوشی‌های اندروید تولیدشده توسط سایر کمپانی‌ها متفاوت است. شما برای شارژ گوشی‌های آیفون خود نیازمند خرید کابل لایتنینگ خواهید بود. توجه داشته باشید که هدف از تولید انحصاری یک کابل مجزا، نظارت و پیشرفت‌های بیشتر بود.

انواع شارژر سامسونگ

شارژرهای مختلفی برای گوشی‌ سامسونگ و سایر برندهای موبایل در دسترس قرار دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، اما آیا تفاوتی با یکدیگر ندارند؟ وظیفه اصلی شارژرها را باید رساندن توان الکتریکی به باتری عنوان کرد. در حقیقت توان الکتریکی نتیجه جریان و ولتاژ است. فرض کنید یک شارژر با حداکثر جریان ۲ آمپر در اختیار دارید، اما این بدان معنا نیست که دستگاه موردنظرتان هم نیازمند چنین توان الکتریکی باشد. واضح است که دستگاه شما مطابق با نیاز خود از شارژر، انرژی طلب خواهد کرد. آمپر شارژ موبایل تاثیر زیادی در افزایش دوام باتری گوشی شما دارد و نباید این مسئله را نادیده بگیرید.

شما باید سعی کنید از شارژرهای مخصوص برای گوشی‌های سامسونگ استفاده کنید. کاربران زیادی هستند که امکان دارد از شارژرهای برند هواوی برای گوشی‌های سامسونگ استفاده کنند، اما توصیه می‌شود از انجام این کار صرف نظر کنید. در صورتی که مجبور هستید از شارژر سایر برندها استفاده کنید، باید میزان ولتاژ و شدت جریان آن را مورد بررسی قرار دهید. توجه داشته باشید که استفاده از شارژرهای باکیفیت می‌تواند نقش زیادی در مراقبت از باتری گوشی‌ سامسونگ داشته باشد.

انواع شارژر شیائومی

شرایط شارژرهای شیائومی همانند شارژرهای سامسونگ بوده و بهترین روش شارژ گوشی شیائومی استفاده از شارژر همان گوشی است. همانطور که می‌دانید، گوشی‌ های شیائومی مجهز به باتری‌های قوی هستند و شاهد پشتیبانی آن‌ها از فناوری شارژ سریع هم هستیم؛ این مسئله موجب افزایش حساسیت شده و شما باید از شارژرهای مخصوص و قدرتمند شیائومی استفاده کنید. در صورتی که شارژر گوشی شیائومی را در اختیار ندارید، بهتر است یکی از شارژرهای باکیفیت در دسترس را که توان بالایی دارد، انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهید. اسم شارژر شیائومی هم نام خاصی نبوده و فقط توجه به نکات مهم پیرامون اصالت شارژر می‌تواند برای استفاده از آن‌ها، کافی باشد. همچنین روش صحیح شارژ باتری موبایل شیائومی هم مشابه سایر برندها بوده و روش‌ها یکسان هستند.

انواع شارژر آیفون

در صورتی که علاقه‌مند به استفاده از محصولات شرکت اپل هستید، باید از کابل‌های لایتنینگ و کلگی شارژرهای خاص استفاده کنید. البته یک نکته بسیار مهم پیرامون استفاده از شارژرهای آیفون وجود دارد که باید مدنظر قرار دهید؛ شما می‌توانید از شارژر آیپد برای شارژ گوشی‌های آیفون استفاده کنید، اما امکان استفاده از شارژر گوشی آیفون برای شارژ مجدد آیپد وجود ندارد. آیپدها نیازمند جریان ۲ آمپر هستند و این در حالی است که گوشی‌ های اپل نیازمند دریافت جریان ۱ آمپر خواهند بود. استفاده از شارژرهای ۱ آمپری برای شارژ دستگاهی همانند آیپد که نیازمند جریان ۲ آمپر هستند، نامناسب بوده و می‌تواند در طولانی مدت موجب ضعیف شدن و در نهایت خرابی باتری شود.

شارژر آیفونبهتر است از شارژر اصلی برای شارژ گوشی آیفون استفاده کنید.

نحوه صحیح اتصال شارژر به گوشی

یکی از نکات مهمی که باید هنگام متصل کردن شارژر به گوشی مدنظر قرار دهید، توجه به موقعیت قرارگیری سوکت شارژ است. کاربران زیادی هستند که فقط کابل را در دست گرفته و سعی می‌کنند با وارد کردن فشار در نقطه موردنظر قرار دهند، اما این مسئله نتیجه معکوس و خرابی سوکت شارژ را به دنبال خواهد داشت.

هنگامی که شارژر را در دست گرفتید، بهتر است نگاه دقیقی به موقعیت مکانی سوکت شارژ داشته باشید و کابل را به راحتی و بدون وارد کردن فشار به دستگاه متصل کنید؛ این مسئله می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش طول عمر سوکت شارژ گوشی موبایل داشته باشد.

شارژ اولیه گوشی چیست؟

شارژ اولیه گوشی را می‌توان یکی از نخستین عبارت‌هایی دانست که هنگام خرید گوشی هوشمند مطرح می‌شود، اما واقعیت ماجرا چیست؟ در حال حاضر باتری‌های گوشی‌های موبایل از نوع لیتیوم هستند و دیگر هنگام خرید نیازمند شارژ اولیه نیستند؛ در حقیقت این یک باور اشتباه بوده که میان مردم وجود دارد. توجه داشته باشید که باتری گوشی‌های هوشمند زمان تولید، شارژ شده و مورد بررسی قرار خواهند گرفت و یک مرحله دیگر هم در کارخانه موبایل شارژ خواهند شد؛ بنابراین عبارت شارژ اولیه فاقد معنا است. هنگامی که شما گوشی جدیدی را خریداری کردید، خواهید دید که با شارژ اولیه در دسترس شما قرار گرفت؛ این میزان شارژ همان شارژ اولیه‌ای بوده که در مراحل تولید دریافت کرده و نیازی نیست که به محض دریافت، دستگاه را به شارژر متصل کنید. هم اکنون به خوبی با روش صحیح شارژ باتری موبایل نو یا نحوه صحیح شارژ گوشی نو آشنا شده‌اید.

نکات مهم درباره شارژ گوشی موبایل

همانطور که می‌دانید، نکات مهمی پیرامون شارژ گوشی‌های هوشمند وجود دارد و توجه به آن‌ها می‌تواند سلامت دستگاه را به ارمغان آورد. در ادامه مقاله قصد داریم نکات مهمی را پیرامون سوالات و ادعاهای مربوط به شارژ گوشی موبایل ارائه کنیم که می‌تواند قابل توجه باشد.

۱: گوشی موبایل را نباید یک شبانه روز به شارژر متصل کنید

یکی از سوالاتی که همواره از سوی کاربران گوشی‌های هوشمند مطرح است را می‌توان پیرامون مزایا یا معایب متصل بودن گوشی موبایل به شارژر، آن هم از شب تا صبح عنوان کرد. توجه داشته باشید که متصل بودن یک شبانه روز دستگاه به شارژر، نمی‌تواند خطرآفرین باشد. در حقیقت باتری‌های جدید موجود در گوشی‌های هوشمند به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از جذب انرژی بیشتر از حد نیاز، جلوگیری خواهند کرد، اما بهتر است که دستگاه را مرتب برای چند ساعت یا از شب تا صبح به شارژر متصل نکنید. لازم به ذکر است که برخی مدل‌ها در برابر گرما از خود مقاومت نشان نمی‌دهند و متصل بودن طولانی مدت به شارژر هم می‌تواند موجب ایجاد گرما شود؛ بنابراین بهتر است گوشی موبایل خود را برای طولانی مدت به شارژر متصل نکنید.

در طول شب گوشی را شارژ نکنیدهیچ وقت گوشی را از شب تا صبح در حالت شارژ قرار ندهید.

۲: برای شارژ مجدد منتظر خالی شدن شارژ باتری نباشید

برخی کاربران مدعی هستند که تا زمان خالی شدن کامل باتری نباید دستگاه را به شارژر متصل کرد، اما این مسئله حقیقت ندارد. متخصصان مدعی هستند که باید شارژ دستگاه را در بازه ۴۰ الی ۸۰ درصد حفظ کنید تا بدین ترتیب امکان شارژ دستگاه برای چند مرتبه وجود داشته باشد و بتوانید از یک چرخه بیشترین استفاده را کنید؛ این کار موجب افزایش عمر باتری و افزایش عملکرد دستگاه خواهد شد.

۳: هنگام شارژ گوشی از دستگاه استفاده نکنید

توجه داشته باشید که نباید هنگام متصل بودن گوشی موبایل به شارژر از آن استفاده کنید. انجام این کار می‌تواند مشکلات متعددی برای گوشی هوشمند و حتی سلامت جسمی شما ایجاد کند. خبرهای ناگوار زیادی پیرامون منفجر شدن باتری موبایل و نقص عضو کاربران در سراسر جهان به گوش می‌رسد و علت اصلی آن هم استفاده کردن از گوشی هوشمند هنگام متصل بودن به شارژر است. فراموش نکنید که استفاده از شارژرهای باکیفیت و اورجینال هم می‌تواند تاثیر زیادی در پیشگیری از چنین اتفاقاتی داشته باشد، اما در حالت کلی نباید از گوشی هنگام متصل بودن به شارژر استفاده کنید.

۴: از شارژر مخصوص و اورجینال استفاده کنید

در صورتی که شما بتوانید برای مدت زمان طولانی از شارژر اصلی دستگاه استفاده کنید، قطعا مزایای قابل توجه آن را درک خواهید کرد. استفاده از شارژر اصلی دستگاه مزایای زیادی دارد که یکی از آن‌ها را می‌توان سلامت باتری عنوان کرد. در حقیقت یک شارژر اصلی به ندرت منفجر شده یا موجب ایجاد سر و صدا خواهد شد. البته در نهایت امکان خرابی شارژرهای اصلی به دلیل استفاده نامناسب وجود خواهد داشت و باید سراغ خرید شارژرهای باکیفیت بروید. در صورت خرید شارژرهای شخص ثالث هم باید نکات مهمی را بدانید که در قسمت‌های قبل به برخی از موارد اشاره شد.


 

بیشتر بخوانید: مشکلات گوشی سامسونگ و راه حل های آنها

 


آیا امکان شارژ سریع گوشی موبایل وجود دارد؟

یکی دیگر از موضوعاتی که برای کاربران گوشی‌های هوشمند باارزش است، شارژ مجدد سریع باتری بوده که انجام آن با روش‌های خاص همراه است. در ادامه شما را با روش‌هایی آشنا خواهیم کرد که می‌توانند تاثیر بسیار زیادی در شارژ سریع گوشی موبایل داشته باشد.

1: فعال‌سازی حالت هواپیما (Airplane Mode)

یکی از مهم‌ترین مشکلات پیرامون باتری گوشی هوشمند را می‌توان ضعیف بودن سیگنال توصیف کرد. در حقیقت هر اندازه سیگنال شما بدتر یا ضعیف‌تر شود، باتری موبایل هم به همان اندازه سریع‌ترین خالی خواهد شد. اگر در منطقه‌ای زندگی می‌کنید که سیگنال ضعیف‌تری در اختیار دارید، شارژ باتری گوشی شما هم بسیار سریع تخلیه خواهد شد و در صورتی که منطقه زندگی شما از نظر آنتن‌دهی قوی باشد، قطعا شارژ دستگاه هم دوام بیشتری خواهد داشت.

یکی از روش‌های افزایش سرعت شارژ و کاهش فشار روی باتری را می‌توان استفاده از حالت هواپیما دانست. شما می‌توانید با فعال‌سازی حالت هواپیما، مدت زمان شارژ مجدد دستگاه را تا 25 درصد کاهش دهید. به منظور فعال‌سازی حالت هواپیما می‌توانید نوار اعلان را از بالا به پایین کشیده و روی نماد هواپیما ضربه بزنید. همچنین می‌توانید با ورود به تنظیمات (Settings) و انتخاب گزینه شبکه و اینترنت (Network and Internet)، حالت هواپیما (Airplane Mode) را انتخاب کنید.

در زمان شارژ گوشی را در حالت Airplane قرار دهیداگر گوشی را در حالت شارژ روی حالت Airplane قرار دهید، گوشی زودتر شارژ می‌شود.

۲: گوشی را خاموش کنید

در صورتی که تصمیم به شارژ مجدد دستگاه دارید، می‌توانید گوشی را خاموش کرده تا بدین ترتیب، مدت زمان شارژ را کاهش دهید. البته خاموش کردن دستگاه هنگام شارژ مجدد می‌تواند معایبی همانند عدم دریافت تماس و پیام‌ها را به دنبال داشته باشد، اما اگر می‌خواهید در مدت زمان اندک، بیشترین میزان شارژ مجدد را تجربه کنید، بهتر است گوشی را هنگام اتصال به شارژر خاموش کنید.

۳: استفاده از پریز برق

استفاده از پورت USB موجود در کامپیوتر یا اتومبیل می‌تواند تجربه ناخوشایند از شارژ را برای شما رقم بزند. در حالت کلی می‌توان گفت پورت‌های USB غیر از پریز برق، توانایی خروجی 0.5 آمپر را ارائه می‌کنند. معمولا شارژرهای دیواری جریان 1 آمپر را در اختیارتان قرار می‌دهند؛ این موضوع موجب آسیب‌دیدگی باتری یا دستگاه نخواهد شد، اما قطعا با استفاده طولانی مدت می‌تواند ضررهای زیادی را به دستگاه وارد کند.

نکته مهم: فقط از اتومبیل یا لپ تاپ خود برای شارژ کردن گوشی به منظور رفع مشکل استفاده کنید، اما از آن‌ها نباید به عنوان یک شارژر مخصوص برای دریافت شارژ کامل استفاده کرد.

۴: خرید پاوربانک

در صورتی که به صورت تمام وقت خارج از محل کار یا محیط منزل قرار دارید، خرید یک پاور بانک می‌تواند برای شما نجات‌دهنده باشد. خروجی بسیاری از پاوربانک‌ها با همان ولتاژ پریزهای برق مشابه بوده و می‌تواند سلامت دستگاه را تضمین کند. با این که امکان دارد گوشی شما با یک خروجی دو آمپر به سادگی شارژ شود، اما باید نسبت به سلامت و توانایی کابل USB به منظور تحمل و انتقال انرژی اضافی هم اطمینان حاصل کنید.

با پاوربانک می‌توانید گوشی خود را شارژ کنید.بهتر است از یک پاوربانک باکیفیت برای شارژ گوشی خود استفاده کنید.

۵: استفاده نکردن از شارژ وایرلس

با این که استفاده از شارژ وایرلس یا شارژ بی سیم می‌تواند گزینه‌ای بسیار عالی و کارآمد باشد، اما نمی‌تواند شارژ سریع و شارژ مجدد را در کوتاه‌ترین زمان به ارمغان آورد. در صورتی که سرعت شارژ برای شما یک اولوبت است، قطعا نباید از شارژ وایرلس استفاده کنید. بر اساس آزمایش‌های انجام شده می‌توان گفت شارژرهای وایرلس می‌توانند در مقایسه با سایر شارژرها تا ۵۰ درصد ضعیف‌تر عمل کنند؛ در حالت کلی می‌توان گفت انتقال شارژ از طریق کابل، کارآمدتر است.

۶: قاب گوشی را جدا کنید

کلیه گوشی‌های هوشمند مجهز به باتری‌های لیتیوم یونی هستند. فرایند تولید این باتری‌ها به گونه‌ای است که باعث می‌شود هر اندازه خنک‌تر باشند، سریع‌تر شارژ خواهند شد و افزایش عمر باتری های لیتیوم پلیمری گوشی را به ارمغان خواهند آورد.

به منظور شارژ بهینه باید دمای باتری میان ۵ الی ۴۵ درجه سانتی گراد باشد؛ بدیهی است که دمای باتری گوشی تا حد زیادی به وسیله دمای محیط اطراف تعیین می‌شود و حذف قاب می‌تواند تاثیر زیادی در برقراری تعادل دما داشته باشد. این امکان وجود دارد که شما تصمیم به قرار دادن گوشی در یخچال داشته باشید، اما نباید این کار را انجام دهید؛ در حقیقت کاهش عملکرد و کارایی در دماهای پایین هم در آزمایش‌های مختلف به اثبات رسیده است.

برخی از قاب‌ها به دلیل ضخامت بالایی که دارند، می‌توانند تاثیر زیادی در افزایش دمای باتری داشته باشند؛ بنابراین بهتر است هنگام متصل کردن گوشی موبابل به شارژر، قاب دستگاه را جدا کنید تا بتوانید گام موثری در کاهش دمای دستگاه بردارید.

۷: استفاده از کابل‌های باکیفیت بالا

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند تاثیر زیادی در افزایش سرعت شارژ باتری گوشی داشته باشد، استفاده از کابل‌های باکیفیت بالا است. درون کابل‌ها رشته‌هایی قرار گرفته‌اند که هر کدام از آن‌ها وظایف گوناگونی همانند انتقال داده و انرژی را برعهده دارند. عوامل مختلفی در سلامت کابل‌ها تاثیر مستقیم دارند. توجه داشته باشید که خرید یک کابل باکیفیت می‌تواند تاثیر زیادی در بهبود شرایط شارژ مجدد گوشی‌های هوشمند داشته باشد. شما می‌توانید با در نظر گرفتن بودجه مناسب و خرید یک کابل باکیفیت، سرعت شارژ باتری گوشی را هم تا حد زیادی افزایش دهید.

از کابل باکیفیت برای شارژ گوشی استفاده کنید.استفاده از کابل‌های اصل باعث می‌شود که سریع‌تر بتوانید گوشی را شارژ کنید.


 

مطالب پیشنهادی: بهترین شارژرهای وایرلس سال ۲۰۲۱

 


دلایل شارژ نشدن گوشی موبایل

یکی از مشکلات مهمی که امکان دارد برای گوشی‌های هوشمند رخ دهد را می‌توان شارژ نشدن دستگاه دانست. در صورتی که اصول شارژ گوشی موبایل را رعایت کرده‌اید، اما موفق به برقراری اتصال نشدید، نگران نباشید و روش‌های ذکرشده را دنبال کنید. کاربران زیادی هستند که پس از مشاهده مشکل شارژ نشدن گوشی موبایل به سوی مراکز خدماتی حرکت می‌کنند، اما قبل از آن بهتر است روش‌های رفع خطا را دنبال کرده و مورد بررسی قرار دهید.

۱: گوشی را خاموش و روشن کنید

در صورتی که گوشی خود را به شارژر متصل کردید، اما متوجه شدید که شارژ نمی‌شود، بهتر است دستگاه را به عنوان نخستین راه‌حل، خاموش و روشن کنید. راه‌اندازی مجدد گوشی موبایل می‌تواند تمام سرویس‌های پس زمینه را از بین ببرد و مشکل شارژ را حل کند. در صورتی که گوشی خود را مجددا راه‌اندازی کردید و مشکل عدم شارژ دستگاه حل شد، دیگر نباید نگران باشید و در غیر این صورت روش‌های بعدی را به عنوان راه‌حل مدنظر قرار داده و دنبال کنید. شما می‌توانید برای راه‌اندازی مجدد دستگاه، کلید پاور را نگه داشته و در میان گزینه‌های نمایش داده‌شده، ReStart را انتخاب کنید.

2: گوشی را در حالت ایمن (Safe Mode) قرار دهید

در صورتی که با خاموش و روشن کردن گوشی هوشمند، مشکل عدم اتصال به شارژر حل نشود، لازم است گوشی را در حالت ایمن قرار دهید. یکی از ویژگی‌های مهم این حالت را می‌توان اجرا نشدن برنامه‌های شخص ثالث نصب شده روی گوشی موبایل عنوان کرد. در صورتی که شارژ مجدد پس از قرار دادن دستگاه در حالت ایمن انجام شود، قطعا مشکل از یک برنامه شخص ثالث است. شما باید برنامه‌هایی را که به تازگی دانلود و نصب کرده‌اید را مورد بررسی قرار داده و موارد مشکوک را حذف کنید.

راه اندازی گوشی در حالت Safe Mode مشکل شارژ را برطرف می‌کند.راه اندازی گوشی در حالت Safe Mode مشکل شارژ گوشی را حل می‌کند.

برای فعال سازی حالت ایمن، کافی است کلید پاور را فشار داده و نگه دارید. در ادامه باید گزینه خاموش کردن (Turn Off) را لمس کرده و در همان حالت نگه دارید. پس از پذیرش، گوشی شما مجددا در حالت ایمن شروع به کار خواهد کرد.

 

توجه داشته باشید که به منظور خارج شدن از حالت ایمن، فقط باید گوشی را مجددا راه‌اندازی کنید. همچنین شما می‌توانید با ورود به تنظیمات، سپس انتخاب بخش برنامه‌ها، اپلیکیشن‌های شخص ثالث موردنظرتان را انتخاب و حذف کنید.

می‌توانید گوشی اندرویدی را روی حالت safe mode اجرا کنید تا مشکل شارژ برطرف شود.گوشی را در حالت Safe Mode راه اندازی کنید تا مشکل شارژ برطرف شود.


 

گوشی آیفون دارید؟ پاوربانک مگ سیف با قیمت ۹۹ دلار معرفی شد!

 


۳: کابل یا کلگی شارژر را تعویض کنید

در صورتی که پس از انجام دو روش نخست، مجددا مشکل عدم شارژ دستگاه حل نشد، باید به سلامت کابل یا کلگی شارژر شک کنید. شما می‌توانید یک کابل و کلگی جدید را برای شارژ دستگاه مورد بررسی قرار دهید. همانطور که می‌دانید، اهمیت سلامت کابل شارژ بسیار زیاد بوده و می‌تواند روی سلامت باتری هم تاثیرگذار باشد.

۴: آیا با مشکل نرم افزاری مواجه هستید؟

یکی دیگر از دلایل عدم شارژ گوشی موبایل، حتی پس از بررسی مراحل ذکرشده را می‌توان خطای نرم افزاری عنوان کرد. نصب برنامه Ampere می‌تواند اطلاعات خوبی پیرامون مشکل نرم افزاری را در اختیارتان قرار دهد.

این برنامه به شما اجازه می‌دهد میزان جریان شارژ یا شرایط دریافت شارژ گوشی موبایل را به خوبی مشاهده کنید. در حقیقت برنامه Ampere می‌تواند شما را از سلامت باتری و وضعیت آن، آگاه کند. برنامه را نصب کرده و پس از متصل کردن دستگاه به برق از آن خارج شوید تا بتوانید پیغام شارژ را مشاهده کنید. در صورتی که گوشی شما در حال شارژ باشد، اما نماد آن نمایش داده نشود با یک خطای نرم افزاری مواجه هستید؛ شما می‌توانید منتظر فایل بروزرسانی گوشی موبایل باشید تا پس از انتشار، آن را دانلود و نصب کنید.

دانلود از پلی استور: Ampere

۵: پورت شارژ را تمیز کنید

در صورتی که روش‌های ذکرشده را به منظور رفع مشکل عدم شارژ گوشی موبایل مورد بررسی قرار دادید و در عین حال، نتیجه مثبتی حاصل نشد، بهتر است سلامت و تمیز بودن سوکت شارژ را به عنوان عامل اصلی عدم شارژ دستگاه مورد بازبینی قرار دهید. این احتمال وجود دارد که گرد و غبار در ورودی درگاه شارژ جمع شده باشد و از اتصال صحیح گوشی به منبع تغذیه جلوگیری کند. شما می‌توانید به سادگی سوکت شارژ دستگاه را مورد بازبینی قرار دهید و در صورت مشاهده آلودگی، آن را تمیز کنید؛ امکان انجام این کار با استفاده از یک پنبه وجود دارد.

در صورتی که امکان مشاهده کامل سوکت شارژ برای شما وجود نداشته باشد، می‌توانید از یک چراغ قوه کوچک هم استفاده کنید. همچنین می‌توانید از اشیاء کوچک همانند سوزن مخصوص باز کردن خشاب سیم کارت هم برای تمیز کردن سوکت شارژ استفاده کنید. پس از انجام این کار، مجددا گوشی هوشمند خود را به شارژر متصل کنید.

۶: آیا گوشی شما درون آب افتاده است؟

وقتی گوشی خیس است آن را شارژ نکنید.در زمان خیس بودن گوشی از شارژ کردن آن خودداری کنید.

یکی دیگر از موارد مهمی که در صورت شارژ نشدن دستگاه باید مورد بررسی قرار گیرد، وجود آب درون سوکت شارژ است. در صورتی که گوشی شما به تازگی درون آب افتاده یا پس از بررسی سوکت شارژ با قطر‌ه‌های آب مواجه شدید، لازم است دستگاه را به خوبی پاکسازی کنید. در حقیقت باید اطمینان حاصل کنید که درون گوشی هوشمند شما خشک شده باشد. شما می‌توانید با استفاده از یک سشوار، سوکت شارژ را خشک کنید. همچنین با قرار دادن دستگاه درون ظرف برنج به مدت ۲۴ ساعت هم می‌توانید شرایط را برای شارژ مجدد، فراهم کنید.

۷: مراجعه به مراکز خدماتی

در صورتی که تمام روش‌های ذکرشده را به منظور عیب‌یابی مورد بررسی قرار دادید، اما نتیجه مساعد حاصل نشد، بهتر است دستگاه را به مراکز خدماتی مجاز تحویل دهید.

جمع‌بندی

همانطور که گفته شد، باتری گوشی موبایل از مهم‌ترین بخش‌های این دستگاه هوشمند بوده و خرابی آن می‌تواند روی تمام عملکرد‌ها تاثیرگذار باشد. سلامت باتری گوشی موبایل به عوامل و شرایط گوناگونی بستگی دارد و شما می‌توانید با اطلاع پیدا کردن از آن‌ها، شرایط باتری گوشی هوشمند خود را همواره ایده‌آل نگه دارید و از بروز مشکلات، جلوگیری کنید. با مراجعه به سایت تکنولایف می‌توانید قیمت گوشی مورد نظر خود را مشاهده کنید و بهترین گوشی از نظر باتری را بخرید.

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید[تعداد امتیازات: 17 امتیاز میانگین: 4]

نیاز به ویژگی های بیشتر دارید؟

پست قبلیروش های انتقال برنامه به کارت حافظه در گوشی های اندرویدیپست بعدیبهترین گوشی برای بلاگرها

شاید دوست داشته باشید

Read more about the article حل مشکل waiting for download گوگل پلی

حل مشکل waiting for download گوگل پلی

۱۴۰۰-۰۴-۰۶Read more about the article معرفی بهترین برنامه‌ها و اپلیکیشن های رایگان ادیت فیلم 2021

معرفی بهترین برنامه‌ها و اپلیکیشن های رایگان ادیت فیلم ۲۰۲۱

۱۴۰۰-۰۴-۰۳Read more about the article تفاوت دوربین dslr با mirrorless

تفاوت دوربین dslr با mirrorless

۱۴۰۱-۰۵-۰۸

دیدگاهتان را بنویسید

CommentEnter your name or username to commentEnter your email address to commentEnter your website URL (optional)

این پست دارای ۲ نظر است

 1. سپاس برجستهپاسخ ۲۰ اسفند ۱۴۰۰
  سلام
  وقتتون بخیر
  یک سوال در مورد خرید پاوربانک داشتم
  برای گوشی poco x3 pro شارژری با توان 33 وات در ولتاژ 11 گزاشته شده و رور شارژر توان های مختلفی رو نوشته مثلا 15 وات با ولتاژ 5 اکثر پاوربانک ها خروجی 5 ولت دارند با جریان 3.1 امپر که معادل 15 وات میشه میخواستم بدونم شارژ کردن این گوشی با این مدل پاور بانک ها که حداکثر ولتاژ خروجیشون 5 ولت هست برای گوشی مشکلی پیش میاره؟
  1. امیرحسین کنزقپاسخ ۲۱ اسفند ۱۴۰۰
   سلام وقت بخیر
   اگر پاوربانک شما از برند معتبری باشه حتما استاندارهای لازم رو داره تا به محصولات شما آسیبی نرسه. 🌹

پرفروش‌ترین محصولات

آیفون SE 2022ایفون ۱۳پوکو M4 پرو 4Gپوکو X4 پروردمی نوت ۱۱ردمی نوت 11 پرو 5Gردمی نوت ۱۱ پرو پلاسردمی نوت 11sشیائومی 11Tشیائومی 11T Proگوشی A03s سامسونگگوشی A12 Nacho سامسونگگوشی A13 سامسونگگوشی A23 سامسونگگوشی A33 سامسونگگوشی A52s سامسونگگوشی A53 سامسونگگوشی A73 سامسونگگوشی S22 اولترا سامسونگنوکیا G21

راهنمای خرید گوشی موبایل

 • در بهترین زمان برای خرید گوشی هستیمدر بهترین زمان برای خرید گوشی هستیم
  ۱۴۰۱-۰۴-۰۲
 • مقایسه گوشی شیائومی Redmi Note 11S با گلکسی M23مقایسه گوشی شیائومی Redmi Note 11S با گلکسی M23
  ۱۴۰۱-۰۴-۰۱
 • مقایسه گوشی شیائومی ردمی نوت 11 با گلکسی A23مقایسه گوشی شیائومی ردمی نوت 11 با گلکسی A23
  ۱۴۰۱-۰۳-۲۸
 • مقایسه گوشی شیائومی 12 پرو با گلکسی S22مقایسه گوشی شیائومی 12 پرو با گلکسی S22
  ۱۴۰۱-۰۳-۲۱
 • فهرست گوشی های پرچمدار شیائومی (خرداد 1401)فهرست گوشی های پرچمدار شیائومی (خرداد ۱۴۰۱)
  ۱۴۰۱-۰۳-۱۸
 • مقایسه گوشی شیائومی پوکو X4 پرو 5G با گلکسی A33مقایسه گوشی شیائومی پوکو X4 پرو 5G با گلکسی A33
  ۱۴۰۱-۰۳-۱۸

پیشنهاد سردبیر

 • آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟ (۵ مرداد ۱۴۰۱)آخر هفته چه فیلمی ببینیم؟ (۵ مرداد ۱۴۰۱)
  ۱۴۰۱-۰۵-۰۵
 • فهرست گوشی های پرچمدار شیائومی (خرداد 1401)فهرست گوشی های پرچمدار شیائومی (خرداد ۱۴۰۱)
  ۱۴۰۱-۰۳-۱۸
 • اپلیکیشن های پولی اندروید و iOS که امروز رایگان شده‌اند (۱۷ خرداد)اپلیکیشن های پولی اندروید و iOS که امروز رایگان شده‌اند (۱۷ خرداد)
  ۱۴۰۱-۰۳-۱۷
 • معرفی گوشی های 90 اف پی اسمعرفی گوشی های ۹۰ اف پی اس
  ۱۴۰۱-۰۲-۱۹
 • رایج ترین مشکلات تلویزیون و نحوه برطرف کردن آن هارایج ترین مشکلات تلویزیون و نحوه برطرف کردن آن ها
  ۱۴۰۱-۰۲-۱۷
 • راهنمای خرید موس مخصوص طراحیراهنمای خرید موس مخصوص طراحی
  ۱۴۰۱-۰۲-۱۶

ارسال این مطلب به دوستان

 • گوشی شیائومی
 • گوشی ریلمی
 • گوشی اینفینیکس
 • گوشی وان پلاس
 • گوشی سامسونگ
 • گوشی آیفون
 • قیمت گوشی
 • لپ تاپ
 • لپ تاپ ایسوس
 • لپ تاپ لنوو
 • هندزفری
 • ساعت هوشمند

تمامی حقوق برای تکنولایف محفوظ است.